Status projektu: dewelopment

koci labirynt

Dokumentalny | 80 min | język: angielski, ukraiński

twórcy

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Aleksandra Mulier
ZDJĘCIA: Paweł Płonka, Aleksandra Mulier
PRODUCENT: Aleksandra Mulier, Alexandra Bedford

koci labirynt

opis fabuły

Kochaj zwierzęta: Bóg dał im podstawy myślenia i niezakłóconą radość. Nie denerwujcie się nimi, nie krzywdźcie ich, nie pozbawiajcie ich radości, nie sprzeciwiajcie się boskiej myśli. Człowieku, nie chełp się wyższością nad zwierzętami: są one bez grzechu, podczas gdy ty całą swoją wielkością kalasz ziemię swoim wyglądem na niej i zostawiasz za sobą zgniły ślad; niestety dotyczy to prawie wszystkich z nas.

      – Fiodor Dostojewski

Wojna na Ukrainie pozostawiła miliony ludzi bez dachu nad głową, a miliony zwierząt opieki i schronienia. Idąc za słowami rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego, można powiedzieć, że miarą człowieczeństwa jest to, jak traktujemy zwierzęta, a co Rosyjska agresja wystawiła na potężną próbę. Film pokaże historie, psów, kotów i innych zwierząt domowych, które będące częścią świata ludzi nie zawsze rozumieją nasze działania. Przede wszystkim jednak „Koci Labirynt” to podróż z grupą uratowanych w Mikołajowie kotów, przez których pryzmat pokażemy jak w kraju ogarniętym wojną, kobiety i mężczyźni z Ukrainy, Europy i USA walczą o zachowanie ludzkości, niosąc pomoc medyczną zwierzętom i ewakuując je ze stref działań wojennych. Wspomniana podróż nie obędzie się bez komplikacji, zmuszając naszych kocich bohaterów i bohaterki do szybkiej adaptacji do nowych warunków, poznawania nowych ludzi, a celem tej podroży dla kilkorga kocich bohaterów będzie powrót do dawnych właścicieli, którzy z różnych powodów nie mogli ewakuować się razem ze swoimi podopiecznymi oraz poszukiwanie nowych kochających opiekunów dla pozostałych. Koci labirynt to film pokazujący zróżnicowanie charakterów ludzi i zwierząt ale też postaw takich jak nieufność, strach, gniew, ale też miłość i wsparcie jakie potrafimy oferować sobie nawzajem.  

o filmie

Film ten nie jest i nie będzie kolejną próbą, eksplorowania historii ukraińskiego horroru, jest jednak próbą pokazania uniwersalnej historii, współzależności ludzi i zwierząt, która z całą pewnością ma charakter ponad narodowy. To założenie sprawia, że film ten może być atrakcyjną propozycją dla widowni na całym świecie, szczególnie uwzględniając międzynarodowe pochodzenie bohaterów filmu jakimi są Ukraina, USA, Polska, Wielka Brytania czy Niemcy.  

projekt poszukuje

koproducentów, nadawców, agentów sprzedaży

Aleksandra Mulier

Reżyserka i twórczyni filmowa, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej (PWSFTiTv), Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej. W 2013 ukończyła studia MBA (Master of Business Administration) przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Reżyserskie doświadczenie zdobywała przy realizacji projektów komercyjnych, krótkich metraży i dokumentów.