Serwis filmowy / koprodukcja

rój

fabularny | Thriller, Dramat psychologiczny | 140 min | język: polski

twórcy

scenariusz: BARTEK BALA, MACIEJ SŁOWIŃSKI
zdjęcia ZUZANNA KERNBACH
scenografia MAJA ZALESKA
kostiumy NINA SAKOWSKA
charakteryzacja MARIA ŁUKASZEWSKA-CIESIELSKA
montaż PIASEK & WÓJCIK
dźwięk KATARZYNA DZIDA-HAMELA I ADAM MART
muzyka PAWEŁ GÓRNIAK
producenci ŁUKASZ SIÓDMOK, BARTEK BALA, TOMASZ LANGNER
koproducenci: PAWEŁ PŁONKA, ALEKSANDRA MULIER i inni. 

Obsada: ROMA GĄSIOROWSKA, ERYK LUBOS, ADAM WOJCIECHOWSKI, ANTONINA LITWINIAK

rój

o filmie

Rodzina od dziesięciu lat żyje na odizolowanej od rzeczywistości wyspie. Pozorna harmonia zamienia się w pułapkę. Matka wbrew woli partnera postanawia wrócić do świata, który zostawiła. Film „RÓJ” to wciągający dramat psychologiczny, poruszający ważne tematy egzystencjalne i problemy dzisiejszego świata.

Historia rodziny, która w walce o wolność i niezależność zmienia swoje dotychczasowe życie i zamieszkuje na odizolowanej od rzeczywistości wyspie. Rodzice i dwójka ich dorastających dzieci żyją w zgodzie z naturą i niemal do perfekcji doprowadzają sztukę przetrwania. Żyją zgodnie z ideą samowystarczalności, minimalizmu, ekologii, a dzięki rytuałom tworzą namiastkę wspólnoty. W tym układzie to ojciec jest głową rodziny i decyduje o jej losie, uczy przetrwania, wpaja ideę absolutnej wolności, dającą poczucie szczęścia, jakie niesie życie z dala od cywilizacji. Podział ról i zasady wydają się proste, jednak szybko pojawiają się rywalizacja i bunt. Piętrzące się rodzinne problemy i napięcia zaczynają zakłócać dotychczasowy spokój i relacje, zmieniając układ sił w rodzinie. Sytuację pogarsza kolejna zima, która może być wyjątkowo trudna, a zapasy jedzenia i wody mogą się okazać niewystarczające. W głowach członków rodziny rodzi się strach, zostają postawieni przed coraz trudniejszymi wyborami…

„RÓJ” to wciągający dramat psychologiczny, poruszający ważne tematy egzystencjalne i problemy dzisiejszego świata. Twórcy liczą, że film skłoni publiczność do refleksji nad istotą pojęcia wolności i wyborami, jakie podejmujemy, próbując ją osiągnąć.

Debiut Bartka Bali to pierwszy polski film finansowany metodą crowdinvestingu.

serwis filmowy

W tym przepięknym wizualnie filmie, M4 dostarczało technikę gripową w tym m.in. kran GMF z głowica, wózki, jazdę oraz talent techniczny Pawła Płonki w roli Key Grip.

kulisy powstania

Historia opowiedziana w filmie „Rój” jest pozornie bardzo kameralna, jednak realizatorsko i technicznie była to bardzo wymagająca produkcja. Nadmorskie, surowe warunki atmosferyczne, niska temperatura, nie pomagały w ustawieniach poszczególnych scen, ale dzięki doskonałemu wykorzystaniu i łączeniu kranu, jazdy, gimbala czy steadycamu powstało prawdziwie spektakularne wizualnie widowisko.

gdzie można
zobaczyć film?

Film dostępny jest wyłącznie w formule Pay-Per-View na www.filmroj.pl